Autor Wiadomość
zwierz84
PostWysłany: Pon 16:51, 05 Wrz 2011    Temat postu:

Nie mam pojęcia, nawet nie wiem z jakiej racji oś ma być pochylona? Ale Ja bym to zrobił tak:
ustawiasz niwelator w poziomie...łatę ustawiasz w znanej odległości od niwelatora...robisz odczyt na łacie...obliczasz jaki powinien być odczyt żeby uzyskać zadany spadek...i ustawiasz tak niwelator przy pomocy śruby w spodarce aby taką wartość uzyskać...a potem już tylko wtyczasz łatę na tą wartośćSmile

Nigdy się z czymś takim nie spotkałem więc moje wypowiedzi są czystą dedukcją i rozumowaniem na logikę Smile Jak się już dowiesz jak to się robi i o co chodzi to czekam niecierpliwie na wyjaśnienie Smile
Myszoraczek
PostWysłany: Czw 20:33, 01 Wrz 2011    Temat postu:

Hmm to mogła by byc taka linia ale mimo wszystko dalej nie wyobrażam sobie wyznaczyc w taki sposób lini jednakowego spadku, bo przecież nie jestem w stanie ustalic dokładnie konta nachylenia osi celowej więc jak tu wyznaczyc np spadek 2%??
zwierz84
PostWysłany: Czw 18:30, 01 Wrz 2011    Temat postu:

A to nie jest ta linia którą wyznacza celowa niwelatora w przypadku gdy skończy się zakres kompensatora?
Myszoraczek
PostWysłany: Czw 12:07, 01 Wrz 2011    Temat postu: Wyznaczanie lini jednakowego spadku

Witam.

Z racji tego, że nieuchronnie zbliża się sesja poprawkowa mam jedno pytanie. Cytuje ,, Podaj sposób wyznaczania linii jednakowego spadku za pomocą pochylonej osi celowej niwelatora? "

I tu pojawia się problem co to jest ta cała pochylona oś celowa niwelatora, przeszukałem pół internetu żeby się cokolwiek dowiedziec, zerknąłem do kilku książek i kompletnie nic o tym nie znalazłem. Może Wy jako bardziej doświadczeni spotkaliście się kiedykolwiek z takim pojęciem. Będę wdzięczny za każdą nawet najdrobniejszą pomoc.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group